Пошук ... 
Яндекс.Метрика
 
Новини | Керівництво | Комісії | Рішення | Контакти | Карта сайту | ПошукМіжнародне
партнерство
За досвідом до західних сусідів Друк

 

 

 9-10 грудня 2013 року  члени Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради –  голови  районних  рад Волинської області  перебували з офіційним візитом у Республіці Польща.  Візит відбувся з ініціативи голови Волинської обласної ради Володимира Войтовича.
 Метою візиту було поглиблення знань  щодо діяльності польських колег, шляхів зміцнення місцевого самоврядування,   вивчення польського досвіду проведення реформ у сфері місцевого самоврядування.                                                                                                          

      Хочу сказати, що  сучасна система органів місцевого самоврядування Польщі була створена в ході розпочатої в країні у 1997 році адміністративно-територіальної реформи, метою якої було пристосування територіальної структури Польщі до загальноєвропейських стандартів напередодні вступу до ЄС. Зокрема, реформа впровадила триступеневу систему територіальних Imageодиниць (гміна-повіт-воєводство) замість двоступеневої (гміна-воєводство). Іншим завданням реформи була децентралізація влади та передача органам місцевого самоврядування значної частини повноважень на місцях. Реформа остаточно набула чинності з 1 січня 1999 року.  Станом на сьогодні Польща ділиться на 16 воєводств, 379 повітів та 2489 гмін включно з 65 містами,  що мають статус міських повітів. Місцеве самоврядування після реформи включає регіональні, повітові і  територіальні громади ґмін, які відповідають трьом різним рівням основного територіального поділу держави. Між трьома рівнями самоврядування немає відношення організаційної залежності. Вони є рівноправними і відрізняються за поставленими перед ними завданнями. Поляки спочатку визначили первинну адміністративну бюджетну одиницю - гміну.    Середня польська гміна має населення близько 10-15 тис. осіб. Сільські гміни мають у середньому 3 тис. осіб, гміни великих міст - кілька сотень тисяч мешканців. Вони покликані задовольнити потреби місцевої громади в суспільних послугах. Таким чином, місцевий бюджет гміни може складатися з бюджетів кількох окремих сіл, селищ, містечок з навколишніми селищами чи великого міста. Гміна самостійно фінансує видатки на утримання території, шляхів, вулиць, мостів, парків, охорону довкілля, водопостачання, каналізацію та вивезення сміття, забезпечення електроенергією, газом, первинну охорону здоров'я, дошкільні заклади та початкові школи, міський громадський транспорт, бібліотеки та культурні центри, спортивні майданчики тощо. Для цього гміна має закріплені джерела доходів у вигляді податків на власність, сільськогосподарську діяльність, використання лісових ресурсів, підприємницьку діяльність та ін. Також гміна розпоряджається коштами від гербового збору, збору на геологічні розробки, місцевих зборів. Крім цього вона має фіксований відсоток загальнодержавних податків (27,6 % прибуткового податку з громадян, 5 % податку на прибуток підприємств). Бюджет гміни отримує й загальну субвенцію на освіту, бюджетне вирівнювання та компенсацію витрат і цільову дотацію з державного бюджету на делеговані державою повноваження. Польща визначила гміну - найменшу одиницю адміністративно-територіального устрою - базовою, а тому найважливішою. Завдання базового характеру перебувають у компетенції ґмін . До їх обсягу належать усі публічні завдання, не передбачені для інших суб'єктів; задоволення колективних потреб  громадян належить до власних завдань ґміни. Вони виконують також завдання, делеговані їм центральним урядом.

 

Докладніше...
 
З дружнім візитом Друк

 

Image 20 квітня голова районної ради Анатолій Стаднік на чолі делегації представників органів місцевого самоврядування Іваничівського району відвідав Будинок самодопомоги (соціальний заклад для дорослих та дітей, яким потрібна стороння допомога) у Модрині Республіки Польща. Керівник цього закладу Анна Пілуз ознайомила українську делегацію із роботою закладу, його приміщенням. Також продемонструвала роботи, які виконують мешканці даного закладу, а це: картини, ліплення, різьблення, різного роду художні вироби з глини, пластиліну та й усіх підручних матеріалів. Також пані Анна розповіла, що це заклад денного перебування і на сьогоднішній день у закладі перебуває 35 мешканців - це люди старшого віку, а також і діти (хворі, пристарілі, яким важко самих себе обслуговувати). У користуванні цього соціального закладу є земельна ділянка на якій вирощують овочі, запасів яких постійно вистачає для мешканців Будинку. А ще, за словами керівника закладу, необхідні овочі роздають і мешканцям Будинку додому, якщо є така необхідність. Всього працівників у Будинку Самообслуги разом з водієм - 10 чол. Над мешканцями Будинку має опіку, так званий, Благодійний фонд, який забезпечує мешканців закладу продуктовими наборами.
Приємно те, що роботи мешканців даного закладу брали участь у конкурсі, що проходив у м.Мірче цього року перед Великодніми святами і зайняли І місце у галузі малярство та різьблення.
У закладі передбачені усі необхідні умови для змістовного відпочинку та належного проживання.  

 
підготовка до Днів Добросусідства Друк

 

Image 20 квітня голова районної ради Анатолій Стаднік разом із головою райдержадміністрації Лідією Томашевською очолили делегацію представників місцевого самоврядування нашого району у Республіку Польща м.Мірче для участі у засіданні оргкомітету, де було обговорено програму проведення заходів в рамках Європейських Днів Добросусідства Кречів-Крилув «Кордон 835» , що проходитимуть 24 червня цього року і будуть присвячені Євро-2012. У цій зустрічі також взяв участь заступник Нововолинського міського голови Єдуард Савік, українські й польські прикордонники. Польську сторону представляли староста гміни Мірче Лех Шопінський, посадові особи Любліна та Грубешова.  

Докладніше...
 
Міжнародна зустріч Друк

 

 Image 20 березня голова районної ради Анатолій Стаднік та голова райдержадміністрації Лідія Томашевська провели міжнародну зустріч за участю представників Генеральних консульств Польщі та України, начальника управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції облдержадміністрації Андрія Ломаги, голови Нововолинської міської ради Віктора Сапожнікова, прикордонників України. Польську сторону представляли також голова Фундації Духовної Культури Пограниччя (Люблін) отець Стефан Батрух, староста ґміни Мірче Лех Шопінський та інші посадові особи, а також прикордонники і представники засобів масової інформації. У ході переговорів досягнуто домовленості провести цього річ Європейські Дні Добросусідства під егідою Євро-2012 наприкінці фінальних поєдинків - 24 червня.Йшлося також про надання допомоги в оформленні для українців віз для перетину кордону, які здійснюватимуться через понтонний міст. Також було зосереджено увагу на швидшому запровадженні у життя заключеного торік меморандуму Польща - Білорусь-Україна в галузі культури, спорту, охорони здоров'я, розвитку та ремонту доріг із залученням коштів Євросоюзу.
Найближчим часом обома сторонами має бути погоджена програма цього міжнародного дійства, а наступна міжнародна зустріч з цього питання пройде у містечку Мірче (Польща) 20 квітня цього року .

 
Програма проведення заходів 24 червня 2012 року Друк

 

 Програма проведення заходів в рамах
Європейських Днів Добросусідства
Кречів-Крилів «Кордон 835»
(24 червня 2012 року)


Тривалість проведення заходів з 12.00 год до 23.30 год

12.00-13.00 год - заїзд учасників свята
13.00-14.00 год - відкриття фестивалю народної творчості «Не будемо журитись, а будем веселитись» в рамках заходів програми «Волинь фестивальна - 2012» (Програма додається)
14.00 год - початок заходу, привітання запрошених гостей, виступи представників влади з України і Польщі
14.30 - 15.15 год - Загальна Молитва священників з України і Польщі
15.15 год - виступ аматорських колективів з Польщі на українській стороні
15.30 - 18.00 год - продовження фестивалю - виступи запрошених аматорських гуртів з інших районів та фольклорних колективів і окремих виконавців, а саме «Берегиня» БК с.Жашковичі, «Калина» БК с.Заставне, «Калинонька» БК с.Древині, творчий колектив БК с.Бужанка.
18.00-21.00 год - українська дискотека та концерт молодих виконавців Іваничівського району ( Світлана Сидчук, Ольга Родчук, Олена Давидюк, Тетяна Дмитрук, Христина Товариш, Тетяна Дрозд, Ганна Соколюк ).
21.00-22.00 год - виступ молодіжного гурту м.Луцька
22.00-23.00 год - виступ етнографічного гурту «Дуліби» м.Рівне

Докладніше...
 

Вітання голови
районної ради
Краткие новости

Image 
Щиро вдячний Вам за те, що завітали на офіційний сайт Іваничівської районної ради

 

З  повагою, голова Іваничівської районної ради Андрій Бадзюнь

 
Анонси подій

 

07.08.2017

(09.00 год.)

Оперативна нарада у голови обласної державної адміністрації  в режимі відеоселекторного зв’язку (зал засідань).

 

07.08.2017

(11.00 – 13.00 год.)

Прийом  громадян з особистих питань головою районної ради

 

08.08.2017

(10.00-13.00 год.)

Прийом  громадян з особистих питань заступником голови районної ради

 

08.08.2017

(10.30 год.)

Нарада в голови ради

 

09.08.2017

(12.00 год)

Засідання організаційного комітету з відзначення Європейських Днів Добросусідства

 

11.08.2017

(10.00 год.)

Розширене засідання Ради оборони області в режимі відеоселектору

 

11.08.2017

(10.30 год.)

Нарада у керуючої справами районної ради

 

13.08.2017

ДЕНЬ БУДІВЕЛЬНИКА

ДЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ

 

13.08.2017

(14.00год.)

Європейські дні добросусідства Кордон 835 «Кречів-Крилів»

 

13.08.2017

(13.00 год.)

Святкові урочистості з нагоди відзначення дня села Менчичі

 

13.08.2017

(15.00 год.)

Святкові урочистості з нагоди відзначення дня с. Грибовиця

 

 

 

 

 
Погода
GISMETEO: Погода по г.Иваничи
 


© Іваничівська районна рада

розробка "Реклама-Ексклюзив"